Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Одеські перевізники звинуватили митників: служби діють за схемою тотальної корупції

0 68

Представники профспілок митних брокерів і перевізників, які працюють в Одеському та Іллічівському портах, провели зустріч з головою Одеської облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком і передали спільну заяву, в якій міститься заклик про сприяння в забезпеченні безперебійного пропуску вантажів через порти регіону, в яких, за їхнім твердженням, представники контролюючих служб діють «за корупційною схемою».

«Тотальна корупція контролюючих служб, що сформувалася останніми роками в портах через потурання влади і силових структур, переросла у відвертий рекет і неприкритий бандитизм, – говориться в документі, переданому голові ОДА головою профспілкової організації вантажних перевізників Дмитром Охримчуком та іншими вантажоперевізниками. – Зокрема, 26 січня цього року сталася надзвичайна, катастрофічна за своїми наслідками подія. Начальники митних постів у портах, а також начальники вантажних відділів запросили до себе керівників транспортних і експедиторських підприємств, що працюють в портах, і проінформували їх, що з Києва надійшла команда платити митникам неофіційно готівкою за кожен контейнер, що вивозиться: за прохідний транзит – 300 дол., за внутрішній транзит – 200 дол., за імпорт (розмитнення) – 500 дол. Гроші, за їхніми словами, підуть до Києва, «в общак»: хто хоче працювати, той мусить платити».

За твердженням авторів заяви, місцеві митники «як досвідчені рекетири знають, як примусити платити «незгодних». У морських портах діє норма: дається кілька безплатних днів для організації вивозу контейнера. Після чого, за кожну добу перебування в порту, нараховується штраф від 100 до 500 дол. Користуючись цим, з 27 січня 2011 року митники в портах перестали приймати на реєстрацію документи для вивозу контейнерів, а вже завантажені автомобілі просто не випускають».

Причому, говориться в документі, «жодних пояснень не дають, а картка відмови в митному оформленні, як того вимагає закон, не складається. Для транспортно-експедиційних підприємств починають працювати «штрафні лічильники». Частина експедиторів, через безвихідь, вже погоджується на дачу хабарів. Ці кримінальні діяння здійснюють відкрито, цинічно зневажаючи суспільну мораль і законність».

«Вражає абсолютна впевненість державних митних службовців у власній безкарності і вседозволеності. Така ситуація компрометує Президента України, уряд та існуючу владу всередині країни і в очах всього цивілізованого світу. Зводяться нанівець їхні зусилля зі створення інвестиційної привабливості України, наголошують автори документа, закликаючи голову ОДА «негайно вжити заходів щодо припинення злочинних дій працівників митниці в портах і притягнути до відповідальності винних».

Голова Одеської ОДА висловив думку про необхідність зменшити кількість перевіряючих у портах, які «лише гальмують роботу, і підпорядкувати такі структури, які замикаються зараз на центральні органи виконавчої влади, обласним держадміністраціям». Підбиваючи підсумки зустрічі з представниками вантажоперевізників, Е.МАТВІЙЧУК розпорядився підготувати документи до проведення найближчим часом наради в ОДА, на яку будуть запрошені всі зацікавлені сторони: як вантажоперевізники, так представники митниці, СБУ та інших правоохоронних органів.

Теги:

митниця, Одеський порт, Іллічівський порт

Джерело:

УНІАН

Автор

Залиште коментар