Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Громадяни не можуть ухвалювати Конституцію

0 120

Так висловився народний депутат України від Партії регіонів Сергій Головатий в ефірі телеканалу ТВі. “Чинна Конституція передбачає один спосіб внесення змін до Конституції — виключно через Верховну Раду. Громадяни не можуть ухвалювати Конституцію. А XIII розділ Конституції передбачає один спосіб: це внесення законопроекту суб’єктом законодавчої ініціативи, яким у цьому разі може бути або президент, або відповідна кількість (150 – щонайменше) народних депутатів України”, – зазначив народний депутат.

Коментуючи запитання про “статус, функції і повноваження” Конституційної асамблеї, С.Головатий як голова Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при президенті України також зазначив, що цей орган може мати виключно дорадчі повноваження. “Ми минулого тижня провели засідання нашої комісії з цього приводу і затвердили концепцію створення та функціонування Конституційної асамблеї як консультативно-дорадчого органу при президентові України. Отже, за статусом це може бути виключно консультативно-дорадчий орган, який незалежно не від чого залучається до розроблення змін до Конституції. І результатом цієї роботи може бути лише запропонований проект змін у вигляді законопроекту, який подають президенту з пропозицією внести його до Верховної Ради на розгляд за процедурою, передбаченою XIII розділом”, – пояснив він.

Теги:

Конституція України

Автор

Залиште коментар