Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Американські юристи вийшли з робочої групи по удосконаленню виборчого законодавства

0 92

Американський Національний демократичний інститут (NDI) заявив про свій вихід зі складу робочої групи при президентові України, яка працює над удосконаленням виборчого законодавства. Відповідну робочу групу, якою керує міністр юстиції Олександр Лавринович, президент створив у листопаді 2010 року. Її завдання – привести українське законодавство про вибори у відповідність до міжнародних стандартів.

Директор NDI у Євразії Лора Джуетт у листі пану Лавриновичу зазначила, що роботі над виборчим законодавством бракує прозорості: “NDI вирішив призупинити свою діяльність у робочій групі доти, доки робота над проектом закону не стане більш прозорою і враховуватиме різні думки”.

Склад робочої групи пані Джуетт назвала “незбалансованим”, “орієнтованим на уряд” та “провладним”, зазначивши, що опозиційні партії та громадські організації не мали змоги повноцінно брати участь у роботі групи, а усі дискусії “відбувалися за зачиненими дверима”. Водночас вихід інституту зі складу групи, що працює над виборчим законодавством, за її словами, є тимчасовим, і якщо процес роботи буде вдоконалено, NDI готовий знову до нього долучитися.

Міністр юстиції Олександр Лавринович у відповідь заявив, що його дивує така позиція керівника американського інституту. “В мене виник навіть сумнів, чи у пані керівника, яка була присутня на засіданні робочої групи, є розуміння взагалі процесу”, – сказав Лавринович. Він також заявив про те, що інша американська організація, яка співпрацює з урядом, Міжнародний республіканський інститут (IRI) продовжуватиме роботу в Україні.

“Алгоритм роботи, який реалізується робочою групою, є надзвичайно відкритим і враховує різні думки, якщо вони мають аргументацію, яка спрямована на покращення умов для обрання членів українського парламенту”, – запевнив міністр юстиції.

Нагадаймо, Міжнародний республіканський інститут, який працює в Україні з 1994 року, та Національний Демократичний Інститут (в Україні з 1992 року) критикували українську владу і перед минулорічними місцевими виборами, називаючи зміну законодавчої бази “великою загрозою для демократії в Україні”. Занепокоєння американців тоді викликав, зокрема, недопуск до участі в місцевих виборах новостворених полічних партій.

Теги:

виборче законодавство

Джерело:

Бі-бі-сі

Автор

Залиште коментар