Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародне співробітництво у протидії торгівлі людьми

0 122

Верховний Суд України відвідав регіональний технічний радник у Південно-Східній Європі з питань боротьби з торгівлею людьми, представник Франції при міжнародних організаціях у Відні Ерік Панлу.

Темою розмови його з представниками Верховного Суду України стало обговорення питань співробітництва у сфері боротьби з торгівлею людьми.

Торгівля людьми представляє собою один із найбільш жорстоких і цинічних злочинів проти людини, й для України проблема боротьби з ним є надзвичайно актуальною, наголосив суддя Верховного Суду України Микола Короткевич. Її виникнення пов’язане з багатьма причинами: відкриття кордонів, складне економічне становище багатьох країн, ріст безробіття, руйнування державних структур. Зростання масштабів торгівлі людьми є однією із найнебезпечніших тенденцій сьогоднішнього часу, зауважив М. Короткевич.

Він також зазначив, що у 1998 році Кримінальний кодекс України був доповнений новелою – нормою, що визначала торгівлю людьми кримінально караним злочином, і що Україна стала третьою країною Європи (нарівні з Бельгією та Німеччиною), яка встановила кримінальну відповідальність за його вчинення. Крім того, в нашій державі за останні роки внесено чимало конструктивних законодавчих ініціатив на виконання вимог Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми.

Микола Короткевич нагадав, що до набрання чинності Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Верховний Суд України узагальнював практику застосування матеріального і процесуального права при розгляді цієї категорії справ, і таке узагальнення використовувалось судами першої інстанції в якості методологічних рекомендацій. Тепер Верховний Суд України таких повноважень не має.

М. Короткевич звернув увагу на те, що велике значення для боротьби з цим явищем має розвиток міжнародного співробітництва між судовими та правоохоронними органами всіх європейських країн, узгодження з ними процесуальних процедур, обмін досвідом і передовою практикою, можливість поділитися спільними проблемами.

Застосування національного законодавства з питань боротьби з торгівлею людьми в інших країнах, заходи щодо протидії такій торгівлі можуть бути цікавими й корисними для суддів. І в цьому сенсі, наголосив суддя Верховного Суду України, має позитивно слугувати й досвід спеціальної комісії при судах у Франції з питань відшкодування матеріальної та моральної шкоди жертвам торгівлі людьми.

У свою чергу Ерік Панлу зазначив, що метою його візиту до України є сприяння співробітництву, проведенню низки заходів попередження, допомоги та захисту жертв торгівлі людьми і запропонував організувати для українських суддів обговорення питань відшкодування потерпілим матеріальної та моральної шкоди в рамках міжнародного круглого столу.

Автор

Залиште коментар