Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Microsoft подала 70 позовів проти українських компаній

0 68

У виробництві різних судів України знаходиться понад 70 позовів, пов’язаних з порушенням авторських прав корпорації. З них 50 – кримінальні і більше 20 господарських.

Протягом лютого-березня цього року правоохоронні органи України провели 59 перевірок різних підприємств і організацій на предмет дотримання законодавства у сфері захисту інтелектуальної власності. Партнер юридичної компанії «Лексфор», яка представляє інтереси корпорації Microsoft, Владислав Шаповал повідомив «Делу», що компанія направила на адресу МВС 39 заяв про порушення авторських прав Microsoft, 31 з них – відносно підприємств-користувачів неліцензійного ПЗ, 4 заяви стосувалися розповсюджувачів піратських дисків, 2 – установки неліцензійного ПЗ на комп’ютери і 2 – порушення авторських прав Microsoft Інтернет-провайдерами.

Також, в рамках порушення кримінальних справ представник Microsoft заявив 14 цивільних позовів(6 – проти кінцевих користувачів, 3 – проти розповсюджувачів дисків і 5 – проти установників піратських програм).

Останнім часом міліція активізувала роботу з припинення діяльності «айтишників», які промишляють установкою піратського софту вдома. Відразу проти кількох підприємців за останні місяці були порушені кримінальні справи. Цього року правоохоронці почали активно застосовувати практику «контрольної закупівлі» послуг з установки копій комп’ютерних програм в приватних квартирах: міліціонери в штатському викликають установника додому, і беруть його на місці злочину вже після установки піратського софту. “Айтішникам” загрожує до 2-х років тюремного ув’язнення.

Також Microsoft звинувачує відразу три крупні українські роздрібні мережі – «Алло», Diawest і «Технополіс» у продажу неліцензійного програмного забезпечення. Як з’ясувала компанія завдяки програмі «Таємний покупець», яка регулярно проводиться по всій Україні, продавці вказаних мереж пропонують покупцям встановити на комп’ютери піратське програмне забезпечення.

Згідно даним Microsoft, рівень використання піратського ПЗ в Україні складає 85%. Тобто на 85 комп’ютерах з 100 встановлені неліцензійні програмні продукти. Вартість же всього неліцензійного ПЗ на українських комп’ютерах в Microsoft оцінюють в $272 млн.

Теги:

інтелектуальна власність

Джерело:

Дело

Автор

Залиште коментар