Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У ВР зареєстрований законопроект, що передбачає чіткий поділ видів медичної допомоги

0 70

У Верховній Раді України (ВР) зареєстровані урядові зміни до основ законодавства України про охорону здоров’я, котрими пропонується чіткий поділ медичної допомоги за видами (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована, та введення на законодавчому рівні поняття паліативної допомоги, яка надається пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань і включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення їх фізичних та емоційних страждань.

Крім того, в проекті № 8566 від 25.05.2011 р., ініційованому Кабінетом міністрів України, визначаються:

зміст понять “здоров’я”, “заклад охорони здоров’я”, “медична допомога”, “медичне обслуговування”, “пацієнт”;

система стандартів у сфері охорони здоров’я, складовими якої є державні соціальні нормативи та галузеві стандарти. При цьому передбачається, що державні соціальні нормативи у сфері охорони здоров’я встановлюються відповідно до закону України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”, а галузеві стандарти у сфері охорони здоров’я (зокрема, стандарт медичної допомоги (медичний стандарт), клінічний протокол, табель матеріально-технічного оснащення, лікарський формуляр) розробляються і затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Крім того, законопроектом передбачається, що:

порядок створення, припинення закладів охорони здоров’я, їх класифікація та особливості діяльності визначаються законом;

призначення керівників державних, комунальних закладів охорони здоров’я на посаду здійснюватиметься шляхом укладення з ними контракту;

за рахунок бюджетних коштів медична допомога надається безоплатно закладами охорони здоров’я та лікарями, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи – підприємці, з якими укладені договори про надання такої допомоги. Особливості укладання договорів про надання безоплатної медичної допомоги визначатиметься окремим законом;

законопроектом пропонується чіткий поділ медичної допомоги за видами (екстрена, первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована). Новелою є введення на законодавчому рівні поняття паліативної допомоги, яка надається пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань і включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення їх фізичних та емоційних страждань, а також надання психосоціальної і моральної підтримки сім’ї таких пацієнтів. Визначення порядку організації та надання названих видів медичної допомоги покладається на спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

З метою забезпечення належної якості та доступності безоплатної вторинної медичної допомоги та ефективного використання ресурсів у сфері охорони здоров’я законопроектом передбачається створення госпітальних округів. Порядок утворення таких округів визначатиметься Кабінетом міністрів України.

Пропонується встановити, що експертиза тимчасової непрацездатності громадян проводиться лікарем або комісією лікарів у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності, а також лікарями, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи – підприємці.

Законопроект спрямований також на поліпшення умов оплати праці медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема, шляхом встановлення доплат, надбавок за обсяг і якість виконаної роботи за критеріями, визначеними Кабінетом міністрів України.

Теги:

медичне парво

Джерело:

РБК-Україна

Автор

Залиште коментар