Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пенсійна реформа. “За” і “проти”. Підсумки.

0 65

Вчора Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи. За проголосувало 245 народних депутатів. “Проголосувавши за пенсійну реформу в першому читанні, депутати зробили свій внесок у відновлення соціальної справедливості”. Про це сказав віце-прем’єр-міністр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

“Я вдячний депутатам, які відповідально підійшли до питання пенсійної реформи. Пенсійна реформа – це крок до відновлення соціальної справедливості. І я радий, що ця ініціатива уряду знайшла розуміння і підтримку в парламенті”, – сказав С.Тігіпко.

Разом з тим віце-прем’єр зазначив, що реформу потрібно якнайшвидше остаточно ухвалити. Посадовець навіть назвав приблизну дату (8-14 липня – Ред.), коли документ про пенсійну реформу буде внесений до Верховної Ради для ухвалення в цілому. Про це він сказав під час брифінгу.

Проте оптимізму посадовця не поділяють комуністи. “Прийняття урядового законопроекту про пенсійну реформу є образою пенсіонерів”. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказала народний депутат від компартії Алла Александровська.

Парламентарій зауважила, що доопрацювання законопроекту про пенсійну реформу до другого читання не додасть йому ніяких позитивних положень.

За її словами, ідея уряду щодо заохочення людей, які досягли пенсійного віку до продовження трудової діяльності є нежиттєздатною через високий рівень безробіття в Україні. Зауважимо, даним законопроектом пропонується протягом 10 років підвищити мінімальний стаж для виходу на пенсію для чоловіків та жінок з 15-20 до 30-35 років.

Фракція “НУ-НС” відразу ж запропонувала парламенту негайно звернутися до Президента України з вимогою відставки віце-прем’єр-міністра – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка. Про це з парламентської трибуни сказав голова фракції Микола Мартиненко.

Водночас політичні оглядачі та аналітики називають сьогоднішнє голосування вдалим саме для С.Тігіпко. Так, керівник Центру політичних прикладних політичних досліджень “Пента” В.Фесенко назвав голосування за пенсійну реформу “є певною перемогою С.Тігіпка”

“Сьогоднішнє голосування, певною мірою, персональна перемога Тігіпка. З іншого боку – це наслідок того, що було ухвалено політичне рішення Президентом і Партія регіонів не мала іншого виходу як довести законодавчо втілення цього рішення”, – наголосив він. “Сергій Тігіпко як одинак публічно боровся за цю реформу. Я думаю, що підстав для його звільнення немає адже звільнення є покаранням… Тігіпко ще зарано хвилюватись за своє перебування в Уряді”, – сказав В.Фесенко.

Нагадаємо, даним законопроектом пропонується протягом 10 років підвищити мінімальний стаж для виходу на пенсію для чоловіків та жінок з 15-20 до 30-35 років.

Підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років буде відбуватись упродовж 5 років. Також, законопроектом пропонується обмежити максимальний рівень пенсій до 10 прожиткових мінімумів.

Теги:

пенсійна реформа

Джерело:

УНН

Автор

Залиште коментар