Експерт: українці не вміють писати заяви до Страсбурзького суду
Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська вказала на низьку якість підготовки заяв українських громадян до цього суду.
Зі слів Лутковської, одним з показників, що простежується в роботі Європейського суду з прав людини, є кількість не прийнятих ним заяв. З її слів, такий показник щодо заяв з України є дуже високим.
“Це означає, що в цьому разі якість підготовлених заяв настільки низька, що Європейський суд з прав людини сам визначає, що або не було порушення, або не дотримані вимоги прийнятності цих заяв до розгляду, і відповідно сам повертає ці заяви заявнику, не розглядає далі”, – сказала Лутковська.
При цьому, з її слів, сьогодні за кількістю заяв до цього суду Україна посідає 5 місце.
Лутковська наголосила, що для звернення туди спочатку треба вичерпати всі засоби захисту в своїй країні.
У відповідь на питання про найпоширеніші заяви урядовий уповноважений зазначила, що найбільш проблемними для України, крім тривалості судового процесу та тривалості виконання рішень українських судів, є питання обгрунтованості рішень судів про взяття під варту, тривалості утримання під вартою, а також тортур, інших недозволених методів слідства та неефективності розгляду відповідних заяв українськими правоохоронними органами.
Як повідомлялося, на початку липня голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста висловив надію на зменшення кількості скарг, які громадяни України подають до суду у зв’язку з порушенням їх прав. З його слів, зараз в суді близько 11 тис. скарг з України, або 8% від усіх справ з 47 країн Європи.
Теги: