Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

20-річчя незалежності України: деякі рейтинги

0 82

Напередодні 20-ї річниці Незалежності України опубліковані результати нашої країни в рейтингах міжнародних організацій у різних сферах життя.

Україна посідає:

2 місце в світі за боргами перед МВФ (12,66 млрд. дол. На серпень 2010 р).

3 місце в світі по постачаннях легкої оборонної техніки, у тому числі бронетранспортерів БТР-3 “Гардіан” і БТР-4 “Буцефал”. Випереджають Україну Фінляндія і Росія.

4 місце серед країн з найгіршою економікою за версією Forbes.

5 місце в Європі (після ФРН, Італії, Великобританії, Франції) та 21 у світі за кількістю населення. За темпами вимирання – Україна у світових лідерах. Згідно з даними сайту ЦРУ з-поміж 231 країни світу, гірше справи йдуть тільки на Північних Маріанських островах, Островах Кука, у Сен-П’єр і Мікелон, Болгарії, Чорногорії та Естонії.

5 місце у світі серед країн з найбільшою кількістю емігрантів. За даними Світового банку на 2010 рік, за кордоном знаходиться 6,6 мільйона українців, які виїхали в різні роки (це майже 15% від загальної кількості нинішнього населення країни). За кількістю емігрантів Україна поступається тільки Мексиці, Індії, Росії і Китаю.

5 місце у світі за кількістю вживаного алкоголю на душу населення. За даними ВООЗ, обсяг спиртного, який пересічний громадянин України випиває за рік, становить 15,6 літра. Більше, ніж в Україні, п’ють тільки в Росії, Угорщини, Чехії та Молдові.

7 місце в світі серед країн з найвищим рівнем комп’ютерного піратства.

10 місце у світі по боргах перед Світовим банком (3,22 млрд дол).

10 місце у світі (з 217) за кількістю ув’язнених на 100 тисяч населення – 334 (при нормі 70-80 осіб для розвинених країн і 141 – у світі). За даними Лондонського королівського коледжу.

11 місце у світі з імміграції. У 2010 році в Україні зареєструвалося 5,3 мільйона іноземців. Найбільше з РФ, Бєларусь, Казахстану.

12 місце з експорту зброї в світі, згідно рейтингу Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру.

44 місце з 138 в рейтингу гендерної нерівності, що входить до індексу людського розвитку. Індекс відображає уразливість жінок в трьох сферах – репродуктивне здоров’я, присутність у парламенті та економічна діяльність.

57 місце з 59 в рейтингу найбільш конкурентоспроможних країн від Міжнародного інституту управлінського розвитку світу. Нижче в рейтингу тільки дві держави – Хорватія і Венесуела (58-е і 59-е місця відповідно).

69 місце (з 169) в звіті з людського розвитку ООН за 2010 рік.

69 з 153 у рейтингу миролюбності Global Peace Index 2011 року, що оцінює рівень безпеки та спокою життя в різних країнах земної кулі і що становить аналітиками австралійського Institute for Economics and Peace.

131 місце в рейтингу свободи слова (організація “Репортери без кордонів”).

134 місце з 180 в світі за рівнем корупції. Даний рейтинг підготовлений глобальною антикорупційною неурядовою організацією Transparency International. У рейтингу, де рівень корупції оцінюється за шкалою від 0 до 10 балів, у якій 0 означає тотальну корумпованість держави, а 10 – фактичну відсутність корупції, Україна отримала 2,4 бали (у 2009 р. – 2,2).

164 місце в рейтингу економічних свобод серед 179 країн світу. Серед європейських країн в цьому рейтингу Україна опинилася на останньому місці.

181 місце серед 183 країн світу за простотою сплати податків, за даними аналітиків Світового банку. Вище за цим показником виявилися Бєларусь, Венесуела, навіть Чад і Конго.

За кількістю податків і зборів до бюджету (135) України встановила абсолютний рекорд, і тому опинилася на останньому місці.

За 20 років незалежності Україна втратила 6 млн людей.

Теги:

людський розвиток, гендерна рівність, економічні свободи, права людини, борги держави, податки та збори, корумпованість, рівень безпеки, свобода слова, міграція

Джерело:

NEWSru.ua

Автор

Залиште коментар