Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Сьогодні гривні виповнюється 15 років

0 66

Власне перехід країни на гривню розпочався з 25 серпня 1996 року, коли був оприлюднений Указ президента Леоніда Кучми Про грошову реформу в Україні. У перший же день реформи були перераховані в гривню всі ціни, тарифи, оклади, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, а також банківські вклади.

Протягом 15-ти днів – з 2 до 16 вересня 1996 року – у готівковому обігу одночасно використовувалися як гривні, так і купони. А після 16 вересня прийом карбованців було припинено.

Курс гривні до долара в перші дні становив 1,6, але досить швидко впав до 1,8.

Відзначимо, що перша серія банкнот номіналами 1, 2, 5, 10 і 20 гривень була виготовлена в 1992 році канадською компанією Канадіен банкнот Компані. Розробкою дизайну банкнот займалися художники Василь Лопата та Борис Максимов, які працювали під керівництвом голови правління НБУ Володимира Матвієнка.

Зараз банкноти друкуються на банкнотній фабриці Банкнотно-монетного двору Нацбанку, яка була введена в експлуатацію в 1994 році. Папір для банкнот виготовляється Фабрикою банкнотного паперу НБУ в місті Малин.

У зв’язку з фізичним зносом банкнот Національний банк щорічно вилучає з обігу близько 640 млн. штук банкнот усіх номіналів, переважна більшість з яких (понад 80%) складають банкноти невеликих номіналів (1-20 грн.).

Теги:

грошова одиниця, гривня

Джерело:

Кореспондент

Автор

Залиште коментар