Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародна конференція «Роль превенції в заохоченні та захисті прав людини»

0 75

Ця конференція, що триває 20-21 вересня відбувається за ініціативи України в рамках головування нашої держави в Комітеті Міністрів Ради Європи. У ході конференції представники країн – членів Ради Європи обговорюють механізми попередження порушень прав людини на національних рівнях, у тому числі – в контексті виконання державами рішень Європейського суду з прав людини.

Так, говорячи про необхідність виконання Україною двох пілотних рішень Європейського суду з прав людини, міністр юстиції України О.Лавринович відзначив, що на цьому шляху у держави виникають проблеми не лише правового, а й політичного характеру.

Проте, констатував Міністр, саме Європейський суд з прав людини залишається найбільш впливовим механізмом у Європі, який змушує держави, у тому числі Україну, покращувати національне законодавство таким чином, щоб запобігти порушенням прав, гарантованих Конвенцією про захист прав та основоположних свобод людини.

«На прикладі двох пілотних рішень щодо України можу зазначити, що цей механізм дійсно стає превенцією порушень прав людини, оскільки ідентифікує проблему і надає високопрофесійну пораду, яким чином цю проблему врегулювати», – зазначив він.

Довідка. Відповідно до практики Європейського суду, процедура “пілотних рішень” застосовується у разі існування структурної проблеми в національному правопорядку, проявом якої є велика кількість рішень Європейського суду, в яких констатовані аналогічні порушення, а також надходження нових заяв, спричинених тією самою проблемою.

Так, першим пілотним рішенням Європейського суду з прав людини щодо України стало рішення у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України». Цим рішенням державу було зобов’язано запровадити ефективний засіб юридичного захисту (або комплекс таких засобів), який би забезпечив адекватний та достатній захист від невиконання або затримки у виконанні рішення національного суду, за виконання якого вона несе відповідальність відповідно до принципів, встановлених практикою Європейського суду з прав людини.

Теги:

Європейський суд з прав людини, міністерство юстиції України

Автор

Залиште коментар