Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Застосування медіації дає змогу звести до мінімуму рецидиви злочинів – суддя ВСУ

0 73

Таку думку висловила суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного суду України Ольга Шаповалова на прес-конференції за результатами круглого столу: “Творимо безпечну громаду: як допоможе медіація” та презентації результатів дослідження “Відновне правосуддя в Україні – шлях до безпечної громади. Підсумки та перспективи 2003 – 2001 рр.”, яка відбулася у середу в Укрінформі.

Суддя пояснила, що сама по собі процедура медіації є процесом примирення потерпілої особи із особою, яка вчинила злочин, шляхом обговорення скоєного за участю спеціально підготовленого спеціаліста – медіатора. “Це процес, який має не тільки юридичну, але й психологічну площину, сприяє тому, щоб особа, яка вчинила злочин, послухавши потерпілого, краще усвідомила характер своїх злочинних дій та зрозуміла, яку шкоду вона заподіяла, а потерпіла особа могла висловити всі претензії, які в неї існують до винної особи”, – зазначила О.Шаповалова. За її словами, практика підтверджує: якщо потерпілий поговорив із злочинцем і висловив свої претензії, то особа, яка вчинила злочин, відчуває сором і жаль. “Саме тому настільки низький процент рецидиву. Люди, які пройшли через процедуру медіації, дуже рідко повторюють злочин”, – зауважила суддя.

Водночас, О.Шаповалова підкреслила, що застосування медіативної практики не виключає карального аспекту та притягнення злочинця до відповідальності, однак думка потерпілого може бути врахована суддею при призначенні покарання. “Законодавство передбачає можливість закрити справу за примирення винної особи з потерпілим, але на сьогодні це можливо лише щодо злочинів невеликої тяжкості”, – додала вона.

Теги:

медіація, злочин

Джерело:

Укрінформ

Автор

Залиште коментар