Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Юристи: заборона використовувати житло для бізнесу протирічить Конституції

0 62

Заборона на використання житлових приміщень для виробничих потреб є недопустимим вторгненням в правомочність власників по користуванню нерухомістю, що можна і потрібно розглядати як порушення їх конституційних прав. Про це кореспондентові ЛІГАБізнесІнформ заявив адвокат Владислав Кисіль, коментуючи зміни, внесені до статті 6 Житлового кодексу про визначення житлової і загальної площ об’єкту житлової нерухомості N8203.

“На наш погляд, єдиними розумними критеріями, які мають бути взяті до уваги при встановленні обмежень у використанні приміщень в житлових будинках, повинні виступати: по-перше, відсутність порушень прав і інтересів сусідів, а по-друге, відсутність шкоди від використання приміщень для зовнішнього середовища”, – сказав він.

Як відзначив Владислав Кисіль, редакція статті 6 Житлового кодексу, що діє на сьогоднішній день, передбачає лише неможливість використання аналогічних приміщень для цілей промислового виробництва.

“Неважко відмітити, що термін “потреби промислового характеру” інший за своїм змістом, ніж пропонований замість нього термін “потреби виробничого характеру”. Друге поняття, при його розширювальному тлумаченні, може включати, зокрема, як розміщення офісів, так і розміщення установ торгівлі, та іншу підприємницьку діяльність”, – сказав він.

Чинне цивільне законодавство (ст.383 ЦК України) містить заборону для власників житлових приміщень на використання їх для “промислового виробництва”. “Таким чином, запропонована норма законопроекту противорічить як цивільному законодавству (у частині повноважень власників житлових приміщень), так і елементарній логіці (у частині встановлення додаткових необгрунтованих обмежень прав власників нежитлових приміщень, що знаходяться в житлових будинках)”, – переконаний юрист.

Річ у тому, що під дію заборони у варіанті, запропонованому законопроектом, підпадають будь-які приміщення в житлових будинках, тобто і квартири, і нежитлові приміщення, в яких абсолютно законно на сьогоднішній день розташовуються офіси, аптеки, заклади торгівлі, банківські установи тощо, пояснює він.

Нагадаємо, Верховна Рада наклала заборону на використання житлових приміщень для виробничих потреб. Згідно прийнятим змінам, житлові будинки, квартири, інші житлові приміщення можуть бути придатні для постійного мешкання в них громадян. Надання таких приміщень для потреб виробничого характеру забороняється.

Теги:

Житловий кодекс

Автор

Залиште коментар