Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Третина українців за повернення смертної кари і не проти легалізації евтаназії

0 130

Про це повідомив директор департаменту комунікацій Інституту Горшеніна Володимир Застава на прес-конференції, представляючи результати телефонного опитування «Моральність українського суспільства: ставлення до смерті».

Зокрема, більше третини українців (38,4%) виступають за поновлення смертної кари у разі тяжких злочинів проти особи. Близько чверті (25,7%) вважають цей захід покарання допустимим у разі зґвалтувань неповнолітніх, а кожний шостий – у разі виробництва і розповсюдження наркотиків (14,9%), хабарництва в особливо великих розмірах державними чиновниками (14,3%). Вважають, що застосовувати смертну страту слід за організацію терористичного акту, 6,7%, за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах – 5,6%, за організацію військового перевороту – 4,2%, за організацію замаху на життя глави держави – 3,8%, за державну зраду – 3,2% опитаних. Виступають за повернення смертної страти за інші злочини – 2,9% респондентів, а 2,6% важко відповісти на це запитання. При цьому 30,8% громадян України виступають проти поновлення смертної страти.

Більше третини респондентів (37,1%) категорично проти легалізації евтаназії в Україні. При цьому майже така сама кількість опитаних (36,8%) вважають евтаназію допустимої у разі невиліковної хвороби, яка завдає хворому страждань.

В.Застава, коментуючи відповіді на перших два запитання, підсумував, що українське суспільство допускає, що смерть може бути покаранням, але не розглядає смерть як порятунок.

Телефонне опитування «Моральність українського суспільства: ставлення до смерті» проводився Інститутом Горшеніна з 11 до 13 жовтня. Всього згідно з випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Теги:

смертна кара, евтаназія, покарання за злочин

Джерело:

УНІАН

Автор

Залиште коментар