206 громадян скористалися можливостями конвенції про стягнення аліментів за кордоном
Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович з нагоди 5-річчя чинності для нашої країни Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. (Конвенція набула чинності для України 19 жовтня 2006 року).
Міністр нагадав, що після приєднання України до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном громадяни України отримали можливість вирішувати питання про стягнення аліментів з громадян, які проживають на території іноземних держав, з якими Україна не уклала двосторонній міжнародний договір з цивільних справ.
При цьому, з часу набрання Конвенцією чинності для України Міністерством юстиції, як органом, на який покладено функції передачі документів до Договірних Держав Конвенції, було надіслано 206 звернень.
Конвенція про стягнення аліментів за кордоном була розроблена у 1956 році у рамках ООН з метою створення міжнародно-правового механізму взаємодії компетентних органів держав для надання сприяння особам у одержанні аліментів від осіб, які проживають за кордоном.
За допомогою механізму, передбаченого Конвенцією, особи за посередництвом компетентних органів мають змогу порушувати питання про стягнення аліментів з осіб, які проживають на територіях Договірних Держав Конвенції. Даний механізм значно спрощує можливості звернення з позовами про стягнення аліментів, не вимагаючи додаткових витрат від позивача (на проїзд, послуги адвоката), оскільки компетентні органи відповідних держав представляють інтереси позивача у процесі, а також сприяють належному виконанню прийнятих рішень.
Законом України «Про приєднання України до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном» відповідно до статті 2 Конвенції, виконання в Україні функцій Органу, що приймає та передає документи, покладено на Міністерство юстиції.
Теги: