Вимоги до арбітражних керуючих
Мін’юст затвердив ліцензійні умови діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів). Відповідний наказ підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.
Наказом визначені кваліфікаційні та інші спеціальні вимоги, обов’язкові для отримання ліцензії. Її наявність буде обов’язковою умовою провадження діяльності арбітражними керуючими.
Так, ліцензії видаватимуться лише особам, що зареєстрували підприємницьку діяльність. Арбітражним керуючим не зможе стати особа, яка має судимість за вчинення корисливих злочинів.
У разі наміру провадити господарську діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) підприємець має звернутися до Мін’юсту із заявою про видачу ліцензії. До заяви мають бути долучені копія диплома про вищу юридичну або вищу економічну освіту, копія свідоцтва про присвоєння кваліфікації арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Після отримання ліцензії арбітражні керуючі зобов’язані стати на облік за місцем проживання в обласних управліннях юстиції, а також містах Київ та Севастополь.
У процесі діяльності арбітражних керуючих Міністерство юстиції також здійснюватиме перевірки щодо дотримання ними ліцензійних умов.
Ліцензійними умовами висунуто низку спеціальних вимог до діяльності арбітражних керуючих. Зокрема, арбітражні керуючі не матимуть право розголошувати відомості про фінансове становище боржника до дня визнання його банкрутом у судовому порядку. На арбітражних керуючих покладається обов’язок виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства. Арбітражним керуючим заборонено втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника тощо.
Раніше повідомлялося, що Міністерством юстиції затверджене положення про систему підготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів). Підготовчі курси зможе пройти будь-яка фізична особа, що має повну вищу юридичну або повну вищу економічну освіту та стаж роботи за спеціальністю не менше трьох років. Після завершення курсів заклад, який здійснював підготовку, проводитиме іспити. На підставі рішення екзаменаційної комісії заклад видаватиме особам, що успішно склали іспит, свідоцтво про присвоєння кваліфікації арбітражного керуючого. Строк дії свідоцтва становить два роки з моменту його видачі. Протягом цього строку особа матиме право звертатися за отриманням ліцензії на провадження господарської діяльності арбітражних керуючих.
Теги: