Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ПАРЄ вимагатиме незалежності судів та виключення статті по Тимошенко

0 75

Проект резолюції ПАРЄ “Функціонування демократичних інституцій в Україні” вимагає виключити з Кримінального кодексу статтю, за якою була засуджена колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та висловлює глибоку стурбованість відсутністю незалежної судової системи в країні. Голосування за положення резолюції ПАРЄ заплановані на другу половину сьогоднішнього дня. 

Висловлюючи стурбованість у зв’язку з розпочатими кримінальними переслідуваннями членів колишнього уряду – Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка, в проекті резолюції наголошується, що статті 364 і 365 “насправді фактично допускають кримінальну відповідальність за звичайне прийняття політичних рішень”. Такий підхід суперечить принципу верховенства права і є неприпустимим, наголошується в документі. У зв’язку з цим ПАРЄ закликає українську владу виключити ці статті з Кримінального кодексу і зняти звинувачення з колишніх посадових осіб уряду.

Асамблея наголошує, що оцінка політичних рішень та їхніх наслідків є прерогативою парламентів і, в кінцевому підсумку, електорату, а не судів. Відтак ПАРЄ вважає за необхідне розробити жорсткі міжнародні стандарти, що розмежовують політичну і кримінальну відповідальність.

Асамблея також вважає, що чинна процедура призначення суддів в Україні підриває незалежність судової системи. ПАРЄ рекомендує скасувати або істотно скоротити п’ятирічний випробувальний термін для суддів і позбавити Верховну Раду повноваження їхнього призначення. У проекті резолюції також зазначається, що склад Вищої ради юстиції суперечить принципу поділу влади, а також підриває незалежність судової системи. Асамблея пропонує українському парламенту оперативно ухвалити необхідні конституційні поправки з тим, щоб виключити положення, які перешкоджають виконанню зазначених рекомендацій.

ПАРЄ висловлює стурбованість і констатує, що у системі правосуддя України надмірно широко практикується взяття під варту без підстав і вагомих причин. У зв’язку з чим Асамблея наголошує, що, відповідно до принципу презумпції невинуватості, досудове утримання під вартою слід застосовувати лише як крайній захід в тих випадках, коли існує реальна небезпека, що особа може сховатися або перешкоджати здійсненню правосуддя. Тому ПАРЄ закликає до внесення змін до КПК для його збалансованості.

Теги:

ПАРЄ, Кримінально-процесуальний Кодекс, судова система

Джерело:

Укрінформ

Автор

Залиште коментар