Міжнародний правовий діалог
Про загальні тенденції розвитку кримінального процесуального права України та праводержавні гарантії йшлося під час міжнародного правового діалогу «Актуальні аспекти кримінального процесуального права», який відбувся 14 лютого 2012 року у приміщенні Посольства Німеччини в Києві.
До дискусії були запрошені представники державних органів влади, адвокатури, вищих навчальних закладів України, судді, провідні науковці та міжнародні фахівці, повідомляє прес-служба ВССУ.
У ході обговорення актуальних питань в порівняльно-правовому аспекті вітчизняні та міжнародні фахівці зійшлися на думці, що кримінальне процесуальне право з його дилемою співвідношення між необхідністю захисту суспільства від злочинця, з одного боку, та захистом прав обвинуваченого, з іншого, має фундаментальне значення для сучасної правової держави. Обов’язком правової держави є втілення в життя матеріального кримінального права, але водночас вона має постійно гарантувати закріплені в Конституції основні права обвинуваченого. Тому кримінальне процесуальне право називають також «прикладним конституційним правом». Принцип правової держави в Основному Законі Німеччини (ст. 20 III 03) та в Конституції України (статті 1, 3 та 8), а також ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод гарантують справедливе, праводержавне провадження. Виходячи з цього, потрібно постійно перевіряти, якою мірою кримінальне процесуальне право та його застосування на практиці відповідає конституційно-правовим принципам, переконані вітчизняні та німецькі правники.
Теги: