Чиновники заявляють про економію бюджетних коштів
Кабінет міністрів продовжив до 2014 року дію постанови «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади». Цей документ обмежує витрати держустанов на закупівлю автотранспорту, обладнання, меблів, ноутбуків, мобільних телефонів і проведення ремонтів кабінетів за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Але експерти вважають, що такі кроки роблять насамперед із піар-метою. Насправді чиновники легко обходять подібні заборони.
Як повідомляє прес-служба уряду, вже були припинені спроби чиновників придбати дорогі автомобілі. А винні в цьому держслужбовці втратили посади. Наприкінці минулого року виявлено 32 факти порушення розпорядниками держкоштів вимог постанови уряду. Завдяки цьому було попереджено неефективне використання бюджетних коштів на суму понад 18 млн. грн.
Натомість редактор інтернет-видання «Наші гроші», яке пише про зловживання у сфері держзакупівлель, Олекса Шалайський наголошує, що чиновникам ця постанова не стає на перешкоді.
«Наші чиновники давно вже знайшли вихід. Вони купують машини та інші дорогі товари через підприємства, які створені при міністерствах. І стверджують, що вони не підпадають під дію постанови. І це насправді так є. Ця постанова не працює і працювати не буде. Однак народу розповідають, що ми дбаємо за те, щоб чиновники не купували дорогих речей», – розповідає Олекса Шалайський.
За даними Держкомпідприємництва, в Україні створили близько 10 тисяч державних підприємств, які надають адміністративні послуги, а прибуток залишають на своїх рахунках.
На початку лютого парламенту хвалив у першому читанні законопроект, який дозволяє державним підприємствам здійснювати закупівлі в обхід тендерних процедур. На думку Олекси Шалайського, «цей закон уряд не буде піарити, а буде всіляко замовчувати».
У чинному уряді неодноразово заявляли про наміри ліквідувати значну частину держпідприємств. Проте досі до реалізації цього задуму справа не дійшла.
Теги: