До 22 березня Україну закликали вирішити питання про лікування Тимошенко
Європейський суд з прав людини указує, що Україні слід забезпечити належну медичну допомогу колишньому прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко.
«Європейський суд з прав людини ухвалив рішення 15 березня 2012 року вказати українському уряду, відповідно до статті 391 регламенту суду, на необхідність того, щоб колишній український прем’єр-міністр Юлія Тимошенко отримала адекватне медичне лікування у відповідній установі», – удеться в прес-релізі, розміщеному на сайті суду.
Міністр юстиції України Олександр Лавринович на прес-конференції в п’ятницю в Києві відзначив, що його відомство 15 березня отримало з ЄСПЛ додаткові питання, які стосуються забезпечення умов для лікування Тимошенко. За його словами, Україна повинна дати відповідь на отримані питання до 22 березня.
При цьому він висловив думку, що в Україні немає законодавчих перепон для лікування екс-прем’єра в стаціонарі за межами колонії, якщо виникне така необхідність. «Якщо реальний стан здоров’я вимагає лікування в стаціонарі за межами (колонії – Ред), то я не бачу ніяких перепон, щоб це зробити. Законодавство України це дозволяє», – заявив Лавринович.
У цілому, коментуючи можливості для лікування Тимошенко, міністр підкреслив, що до неї були допущені і іноземні лікарі. За його словами, він «не знайшов інших таких прикладів» в практиці інших країн. «Це ясна демонстрація того, що здоров’я людини знаходиться над політикою, над всякими покараннями», – підкреслив Лавринович.
Захисник екс-прем’єра Сергій Власенко 13 березня поточного року обнародував висновок німецьких лікарів щодо стану здоров’я Тимошенко. «В цілому запропоновані процедури діагностики і вказані терапевтичні заходи повинні проводитися тільки в умовах лікування в стаціонарі, в пристосованій для цього спеціалізованій клініці. Перший курс стаціонарного лікування повинен початися негайно, оскільки картина захворювання може погіршати», – зачитав захисник висновок німецьких лікарів.