Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Штрафам всюди у нас дорога

0 70

Цього разу профільний комітет Верховної Ради схвалив законопроект про посилення покарань для працедавців, що ухиляються від працевлаштування інвалідів.

Як повідомляє офіційний інтернет-портал Верховної Ради України, Комітет ВР у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно зайнятості інвалідів”, з метою вдосконалення механізмів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, економічного стимулювання працедавців до створення робочих місць для вказаної категорії осіб.

Законопроектом передбачено внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Зокрема, змінами в статтю 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується збільшити в 5 разів штрафи за невиконання посадовою особою, яка користується правом прийняття на роботу і звільнення з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, за ненадання або невчасне надання (нова норма) відділенню Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів з 10-20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 50 – 100 цих мінімумів, тобто, відповідно з 170 – 340 грн. до 850 – 1,7 тис.грн.

Законопроект підготовлений за ініціативою Кабінету міністрів України і був зареєстрований 10 листопада 2011 року під № 9438.

Працевлаштовувати людей з обмеженими фізичними можливостями, безумовно, треба. Але виникає питання: де ж працедавцям узяти зайві гроші для вічно порожньої казни, якщо робота людей з обмеженими можливостями апріорі неможлива на підприємстві. Держава, таким чином, свої безпосередні соціальні функції перекладає на інших?

Штрафи зростають, податки зростають, а бюджет весь час дефіцитний. Чому так? Про це, напевно, знають ті, хто має доступ до держскарбниці. І напевно про це не  розкажуть.

Теги:

штрафи, працевлаштування інвалідів, соціальний захист

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар