Українці в Європі протестують проти останнього рішення КС
“Ми, керівники українських громадських організацій останньої хвилі еміграції, виражаємо рішучий протест проти дій української влади, яка руками «незалежного» Конституційного Суду позбавила громадян України, які перебувають за межами Батьківщини, права голосу в одномандатних округах під час наступних парламентських виборів в Україні, призначених на жовтень 2012 року”, – підкреслюється в спільній заяві .
Лідери організацій українців за кордоном заявляють, що влада не тільки не поліпшила умови для вільного волевиявлення громадян за кордоном, а “навпаки – рішенням Конституційного Суду, по суті, вкрала 50% голосів громадян України, які проживають за межами Батьківщини”.
“Цей крок є черговою спробою діючої влади позбавити українців за кордоном їх конституційних прав, а саме: права голосу, а через нього – можливості впливати на ситуацію в державі, на розвиток демократичної України. Це рішення Конституційного Суду є кричущим прикладом заангажованості Суду і порушенням принципів рівного виборчого права”, – переконані лідери організацій українців за кордоном.
На їх переконання, в результаті рішення Конституційного Суду мільйони українців, що працюють за кордоном, не зможуть дати свою оцінку нинішньої влади в ході голосування. При цьому автори заяви переконані, що рішення КС само по собі ставить під сумнів чесність і прозорість парламентських виборів, а також їх результати.
Серед підписантів – керівники 13-ти організацій українців Італії, зокрема голова Християнської громади українців Італії Олесь Городецький, керівники шести організацій українців Португалії, шести організацій Іспанії і шести організацій Чехії, зокрема голова Української Європейської перспективи Богдан Данилишин, а також керівники двох організацій українців Німеччини, одній – українців Греції і одній – українців США.
Як повідомлялося раніше Конституційний Суд України визнав неконституційною норму щодо закріплення закордонних виборчих ділянок за одномандатними округами в Києві, яка передбачена ч. 2 ст. 22 Закони «Про вибори народних депутатів».
Мотивуючи своє рішення, голова КС відзначив, що ця норма не забезпечує принципу рівного і вільного виборчого права виборців, що проживають або знаходяться за межами України, відображення їх волевиявлення, а також зумовлює значне збільшення кількості виборців в Києві, які не пов’язані з територіальною громадою столиці.
При цьому Конституційний Суд в своєму рішенні пригадав рішення Європейського суду щодо застосування аналогічної норми в державі Ліхтенштейн, в якому була визнана можливість відміни права голосування виборців, що постійно проживають за межею країни, не знайомих з особливостями внутрішньої ситуації, які не можуть визначитися зі своїми кандидатами.
Таким чином, українці, що проживають за кордоном, обиратимуть депутатів тільки за партійними списками.
Теги: