Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Розроблено законопроект про медіацію

0 114

Народні депутати України Олег Тищенко (БЮТ) і Юрій Кармазін (НУ-НС) представили в парламенті законопроект № 10301 про медіацію. Проект встановлює правові основи здійснення медіації – позасудової процедури вирішення конфліктів і суперечок. Сторони конфлікту звертаються до третьої сторони (медіатора) з проханням вирішити конфлікт (розсудити їх). Звернення до медіатора може бути запропоноване як самими сторонами, так і судом.

Вирішення конфлікту медіатором повинно відбуватися на умовах добровільності, самовизначення і рівноправ’я сторін, конфіденційності, незалежності і неупередженості.

Медіація застосовується на підставі договору про проведення медіації, що укладається (між медіатором і сторонами суперечки) як до звернення до суду (інший орган, наділений компетенцією вирішувати спори), так і після початку розгляд суперечки в суді.

За допомогою медіації можуть вирішуватися конфлікти між фізичними і юридичними особами, органами влади, у тому числі місцевою, і їх посадовими особами.

За результатами спору складається договір про результати медіації, в якому викладається досягнуте сторонами спільне рішення про врегулювання суперечки. Цей договір укладається в простій письмовій формі лише між сторонами суперечки.

В разі невиконання договору про результати медіації однією із сторін, друга сторона може звернутися до суду з позовом про примус до виконання умов такого договору.

Медіаторами, відповідно до проекту закону, можуть бути фізичні особи, що досягли 21 року. Для заняття медіацією необхідна спеціальна підготовка «за напрямокм медіація» (не менше 40 академічних годин) в Україні або за кордоном. Медіатори можуть здійснювати і іншу (окрім медіації) діяльність, але не можуть перебувати на держслужбі.

Спеціальна підготовка «за напрямком медіація» передбачає атестацію після її закінчення з видачею документа, які підтверджують професійність.

Теги:

медіація

Джерело:

Лига Закон

Автор

Залиште коментар