Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За «мораль» відповідатимуть міліція і прокуратура

0 89

Кабмін підготував законопроект про ліквідацію Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі, розпустити яку президент Янукович доручив ще півтора роки тому. У міністерстві юстиції, де розробляли законопроект, наголошують, що повноваження Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі на практиці дублює функції цілого ряду відомств, зокрема міністерства культури, держкомітету телебачення і радіомовлення та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. З цим погоджується і заступник голови Інтернет-асоціації України Тетяна Попова, яка в складі інших професійних об’єднань та асоціацій, журналістів і мовників зверталася до президент Віктора Януковича з вимогою ліквідувати комісію. «Від початку комісія мала лише проводити експертизи на предмет моральності, але останнім часом вона взагалі стала перебирати функції відповідальних за це міністерств», – прокоментувала DW Тетяна Попова.

Відповідно до розробленого законопроекту, визначати, що морально, а що ні, в Україні будуть центральні органи виконавчої влади в інформаційній та видавничій сфері, а також генпрокуратура, МВС та Рада з питань телебачення і радіомовлення. Саме від такого розпорошення повноважень найбільше постраждають ті, хто домагався ліквідації нацкомісії з моралі, впевнені в Інституті релігійної свободи. Адже буде складніше прослідкувати, хто і за що домагатиметься закриття інтернет-сайту чи заборони книжки через її «аморальність», наголошує виконавчий директор інституту Максим Васін. «Якщо комісію ліквідують і замість неї розглядатимуть скарги громадян про «моральність» публікацій в міліції, то не думаю, що рішення там будуть ухвалюватися публічно і відкрито. Не можливо буде прослідкувати проведення експертизи», – сказав в інтерв’ю DW Максим Васін. Нині експертизу продукції і видовищних заходів нацкомісія з питань моралі здійснює безкоштовно. Після ліквідації комісії таку експертизу пропонується зробити платною. Виконавчий директор Інституту релігійної свободи констатує, що це унеможливить звернення громадян з приводу «моральності» тієї чи іншої реклами або аудіо- та відеопродукції, аби захистити дітей. «Хто захоче платити від 1,5 до 5 тисяч гривень за подібну експертизу?», — запитує Васін.

Теги:

Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі

Джерело:

DW

Автор

Залиште коментар