Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оцінку майна монополізували

0 83

Продати в Україні квартиру стало дуже дорого. Критична ситуація виникла через нові правила оцінки майна.

Наказ Мін’юсту, згідно з яким угоди купівлі-продажу нерухомості можна укладати тільки при наявності сертифікованої оцінки майна, майже зупинив продажі житла. Складна ситуація на ринку виникла у зв’язку з тим, що оцінку майна дозволили робити лише 12 компаніям на всю Україну. У свою чергу ці компанії різко підвищили ціну такої послуги. Якщо раніше за оцінку квартири платили 400 грн, то тепер – 4 тисячі.

Реєстр даних сертифікованих державою компаній веде Фонд держмайна. На його сайті є список з 12 контор, які отримали свої сертифікати усі в один день. Цікаво, що програму навчання за новою спеціалізацією – “оцінка нерухомості та землі для цілей оподаткування” – затвердили в кінці травня, але вже через кілька днів сертифікати отримали 40 оцінювачів.

Для інших 9 тис. кандидатів тут вивісили оголошення: всіх бажаючих інститут навчити не в змозі. Ті, хто залишився за бортом, вважають, що це монополізація ринку. “Сенс тільки один: створення корупційної схеми, відбираємо 12 фірм, які розподіляють між собою Україну – по дві області на брата. А чим займається наш Антимонопольний комітет? Це таке кричуще порушення антимонопольного законодавства! Куди дивиться прокуратура?”, – обурюється Людмила Симонова, провідний акредитований оцінювач Американського товариства оцінювачів. Ті, що залишилися без роботи оцінювачі звернулися до президента, до Верховної Ради і Фонд держмайна. Останній свою позицію про ситуацію на ринку оціночних послуг обіцяє оприлюднити завтра.

Теги:

нерухомість, оцінка майна, міністерство юстиції України

Джерело:

ТСН

Автор

Залиште коментар