Українців змусять працювати по 12 годин на добу
У новому Трудовому кодексі багато моментів, які нівелюють права співробітників і дозволяють збільшувати робочий день і навантаження.
Про це в інтерв`ю “Газеті київській” сказала доктор медичних наук, заввідділом Інституту медицини праці Антоніна Максимова.
Так, стаття 143 нового Кодексу дає право роботодавцю встановлювати 12-годинний робочий день. А загальна тривалість робочого тижня не повинна перевищувати 48 годин. “Зараз у нас 8-годинний робочий день і 40-годинний робочий тиждень.
Проблем у цьому нововведенні кілька: по-перше, ніяк не розписані компенсації за 4 години додаткового робочого часу – ні відпусток, ні відгулів, ні грошових компенсацій. Фактично працівник залежить від примх роботодавця. По-друге, це порушення процесу відновлення організму і прямий шлях до збільшення профзахворювань”, – сказала експерт.
Крім того, за її словами, роботодавець отримує право самостійно приймати нормативні акти, обов`язкові для співробітників. “На практиці це означає, що роботодавець може встановити в офісі дрес-код, нав`язати вам мову спілкування або ввести в офісі курси англійської та збирати за них плату”, – зазначила А.Максимова.
Також експерт звернула увагу на те, що випробувальний термін у законі збільшується до 6 місяців, а письмове оформлення фактично існуючих трудових відносин може бути здійснено в будь-який час. Ще один недолік – роботодавцю дозволено звільняти працівника за два тижні на малих підприємствах.
“Раніше звільнення відбувалося за два місяці. Прогнозую, що відбудеться фіктивний розділ великих підприємств на малі – наприклад, на великому металургійному заводі кожну ділянку назвуть малим підприємством. Крім того, роботодавець може не пояснювати причин звільнення. І нарешті, третій момент: роботодавець отримує право звільняти матерів і батьків-одинаків – у новому Кодексі є 11 причин для звільнення”, – підкреслила А. Максимова.
Теги: