Службові розслідування стосовно держслужбовців: як це буде
Кабмін затвердив Порядок проведення службових розслідувань стосовно держслужбовців.
Для проведення розслідування керівник держоргану створює комісію в складі не менше 7 осіб, яку очолює голова. До роботи комісії не притягуються посадові особи держоргану, де працює людина, відносно якої проводиться таке розслідування, якщо їх залучення може привести до виникнення конфлікту інтересів. Розслідування проводиться впродовж 10 днів, а у разі потреби термін можна продовжити не більше ніж до 20 робочих днів. Члени комісії у разі потреби можуть з відома особи, відносно якої проводиться службове розслідування, застосовувати аудіо- і відео-засоби з метою фіксації його пояснень.
Голова і члени комісії несуть персональну відповідальність за повноту, всебічність і об’єктивність висновку і нерозголошування інформації, що стосується відповідного розслідування. В разі виявлення за результатами службового розслідування ознак злочину або адміністративного правопорушення суб’єкт призначення зобов’язаний протягом 3 робочих днів передати матеріали в правоохоронні органи.
Знімати копії або робити виписки з висновку до представлення його на розгляд суб’єктові призначенні особи, відносно якої проводиться службове розслідування, забороняється. Рішення по результатам службового розслідування може бути оскаржене в порядку, визначеному законом.
За анонімними повідомленнями службове розслідування не проводиться.
Постанова Кабміну від 25.07.2012 р. № 666, яким затверджений порядок, набере чинності одночасно із Законом «Про державну службу”, тобто, з 1 січня 2013 року.
Теги: