Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Приватні детективи просять узаконити їхню діяльність

0 115

Українські приватні детективи нарікають на відсутність законодавства, яке б регламентувало їхню діяльність. Законопроект безрезультатно «мусується» від однієї сесії парламенту до іншої вже понад 10 років, кажуть члени Всеукраїнської асоціації приватних детективів. У Верховній Раді розуміють незадоволення детективів, але розводять руками і пропонують дочекатися ухвалення Закону «Про прокуратуру» у новій редакції, який нібито має пришвидшити узаконення приватної детективної діяльності.

 Відсутність законодавчої бази – наріжний камінь, який вже багато років перешкоджає діяльності приватних детективів в Україні. Більше того, він не дає змоги продовжувати працювати на законних підставах колишнім робітникам правоохоронних органів, фахівцям високого класу, які стали жертвами скорочень або були вимушені піти на пенсію, говорить президент Всеукраїнської асоціації приватних детективів Ігор Цмінський. Він та його колеги стверджують, що вони спроможні зробити дуже багато, але до суду з цим не прийдеш, доки детективам не буде відведена процесуальна ніша.

 Закон «Про приватну детективну діяльність» мусується з одного владного кабінету до іншого ще з 90-х років. Востаннє його розглядали у червні цього року, однак підтримало закон менше десятка людей.

Нині чи не єдиним документом, в якому є згадка про діяльність приватних детективів, є Класифікатор видів економічної діяльності України (КВЕД), де перелічені всі види економічної діяльності суб’єктів і серед них значиться детективна.

 «Якщо ми торкнемося теми КВЕДа 2010 року, який набув чинності в цьому році, то це код 80.30. Він звучить як: «Будь-яка діяльність приватних детективів незалежно від типу клієнта і цілі розслідування». Держава визначила, що даний вид економічної діяльності має право на життя. А як діяти в цій ситуації, як вести розслідування, чим займатись, а чим ні, тут ми дивимось на забороняючі закони», – каже Цмінський.

У Верховній Раді знають про проблему приватних детективів і ставляться з розумінням, однак пришвидшити процес узаконення діяльності наразі не можуть, каже голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Святослав Олійник.

Теги:

КВЕД, приватна детективна діяльність, детектив

Джерело:

радіо Свобода

Автор

Залиште коментар