Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Київський суд дозволив виселяти боржників з квартир разом з малолітніми дітьми

0 72

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення за позовом кредитної спілки “Добросвіт”, яким ухвалив, що кредитори мають право без дозволу опікунських рад стягувати нерухомість за простроченою іпотекою, навіть якщо в ній прописані і проживають малолітні діти (до 18 років).

Як пише “Деловая столица”, рішення було прийнято ще наприкінці літа, проте відомо про нього стало лише тепер.

Газета зазначає, що суд, серед іншого, керувався наказом Мін’юсту від 2 квітня “Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень”, який також дозволив не цікавитися думкою опікунської ради при вилученні квартир.

У свою чергу юристи наполягають, що обидва ці рішення є незаконними.

“Спочатку Міністерство юстиції, а потім і суд не звернули уваги, що порушують ст. 12 Закону “Про засади соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей “, де чітко вказано, що держава охороняє і захищає права та інтереси дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна . Неприпустимо зменшення або обмеження прав і охоронюваних законом інтересів дітей при вчиненні будь-яких правочинів щодо житлових приміщень”, – заявив старший партнер адвокатської компанії “Кравець, Новак і Партнери” Ростислав Кравець.

У свою чергу заступник директора юрфірми “Можаєв і партнери” Андрій Чернишенко зазначив, що дитина за законом не має розплачуватися за борги своїх батьків.

“За зобов’язаннями та боргами повинен відповідати саме боржник. І якщо малолітня дитина не просто прописана, а є власником закладеної нерухомості, то державний виконавець, як держслужбовець, при стягненні повинен керуватися Конституцією, Законом “Про державну службу “, Конвенцією з прав дітей, нормами Цивільного кодексу, Закону “Про виконавче провадження”, а не тільки інструкцією Мін’юсту – підзаконним актом. І стягувати потрібно майно боржника, а не неповнолітньої дитини”, – заявив він газеті.

У той же час, за даними газети, банкіри мають намір активно користуватися новою можливістю і обходитися при вилученні квартир без рішень опікунських рад.

Як повідомлялось раніше, у вересні минулого року Верховна Рада прийняла закон “Про захист прав кредиторів і споживачів фінансових послуг”, яким дозволила банкам виселяти боржників з квартир негайно після винесення відповідного рішення суду, не вдаючись до послуг виконавчої служби.

Теги:

іпотека

Автор

Залиште коментар