Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Адміністративний арешт майна: роз’яснення податкової

0 147

Як розповіли в податковій, адміністративний арешт майна і коштів на рахунках, згідно Податковому кодексу України (ПКУ)  є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків. Порядок застосування адміністративного арешту затверджений Наказом Мінфіну від 07.11.2011 № 1398.

Згідно порядку, арешт майна може бути повним або умовним і полягає в забороні платникові податків здійснювати відносно свого майна, предмета арешту, дії, вказані в пункті 94.5 статей 94 розділи II ПКУ.

Керівник органу державної податкової служби (або його заступник) за наявності однієї з обставин визначених пунктом 94.2 ПКУ, і на підставі звернення відповідного підрозділу, приймає рішення про вживання арешту майна платника податків.

Розпорядженням пункту 94.6 ПКУ і пункту 4.3. Порядку закріплено, що рішення про застосування арешту майна платника податків направляє рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається особисто під розписку:

а) платникові податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна;

б) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких знаходиться майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.

При цьому, функції виконавця рішення про арешт майна платника податків покладаються на податкового керівника або іншого працівника органу державної податкової служби, призначеного його керівником (заступником).

Обгрунтованість арешту майна, накладеного за рішенням керівника органу ДПС, має бути перевірена судом протягом 96 годин. Тому  рішення керівника органу ДПС подається до суду протягом 24 годин з моменту рішення про арешт майна. Термін не включає вихідні і святкові дні.

Відносно арешту коштів на рахунку платника податків, то згідно пункту 94.6.2 ПКУ, арешт здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу ДПС  до суду. Звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінустанова здійснює за рішенням суду.

Вищий адміністративний суд України в листі від 02.02.2011 № 149/11/13-11 вказав, що вимоги податкового органу про застосування адміністративного арешту коштів на рахунках платника податків можуть бути розглянуті виключно в загальному порядку позовного виробництва.

Теги:

Податковий кодекс України, податки

Джерело:

UBR

Автор

Залиште коментар