Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Експерти: держава створює двох монополістів на ринку землі

0 90

Таку думку на прес-конференції висловив голова Наглядової ради Земельної спілки України (ЗСУ) Сергій Гущик. За його словами, за останні два місяці було ухвалено більш як 10 законів, які регулюють земельні відносини. Причому більшість з них були прийняті з голосу, без належного обговорення в комітетах. Зокрема, закон про розмежування земель державної і комунальної власності наділяє Держземагентство повноваженнями розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення, продавати, передавати в оренду для того, щоб консолідувати землі, провести їх інвентаризацію і передати до статутного фонду Держзембанку. С. Гущик назвав українським ноу-хау те, що у статутному фонді банку будуть земельні ділянки.

Голова Наглядової ради ЗСУ також зазначив, що закон про вдосконалення процедури відведення земельних ділянок і зміну їх цільового призначення передбачає скасування погоджувальних органів, які супроводжують процедуру відведення земельних ділянок. Згідно з цим законом, Держземагентство погоджуватиме всі проекти, які складатимуться при наданні земельних ділянок. «Решта всіх органів – тільки на тих територіях, з яких вони надають. Якщо це землі природоохоронного фонду, то це екологія і так далі», – уточнив С.Гущик. За словами експерта, у результаті Держземагентство погоджуватиме проект, затверджуватиме його і реєструватиме право на земельну ділянку. «Вийшло, що в одному органі земельних ресурсів буде і погоджувальна частина надання земель сільськогосподарського призначення, і розпорядча частина (затвердження проекту), і реєстрація права на землю. З’явився у нас такий монстр у земельному праві, який в одній особі як погоджує, так і реєструє це право», – додав він.

Водночас член робочої групи з підготовки пропозицій з питань земельної реформи при Президентові України Олександр Ковалів зазначив, що більш як половина держактів на право власності на землю не має топографо-геодезичної прив’язки, тому він не виключає можливості їх повернення в державну власність.

6 вересня 2012 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної і комунальної власності». Закон вводить в дію Державний земельний банк, який повинен надавати виключно селянським, фермерським, сільськогосподарським підприємствам кредити під не більш як 5% ставки Національного банку.

Теги:

земельне право, Державний земельний банк, Держземагенство

Джерело:

УНІАН

Автор

Залиште коментар