Засідання Науково-експертної ради при Держслужбі інтелектуальної власності
30 жовтня 2012 року відбулося чергове засідання Науково-експертної ради при Державній службі інтелектуальної власності України (НЕР) для обговорення пропозицій щодо змін, які планується внести до Книги ІV Цивільного кодексу України. Про це повідомляє прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України.
Роботу засідання відкрила директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України (НДІ), голова НЕР Олена Орлюк, підкресливши актуальність внесення змін до Книги ІV Цивільного кодексу України (ЦКУ).
Помічник заступника директора з правового забезпечення Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Людмила Цибенко зазначила, що передбачено опрацювання джерел законодавства інших країн та розробка пропозицій щодо внесення змін до Цивільного кодексу України – на основі звіту та тих пропозицій, які будуть надані членами робочої групи.
Л.Цибенко повідомила, що вже опрацьовано нормативно-правові акти таких зарубіжних країн, як Австралія, Австрія, Німеччина, Португалія, Польща, Сінгапур, США, Франція, Японія, Російська Федерація. Опрацьовано також і пропозиції щодо внесення змін до ЦКУ, які надійшли від Київського університету права НАНУ та Патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери». За її словами, на сьогодні вже виконано перші три етапи робіт плану робочої групи, тобто остаточно визначено джерела вивчення світового досвіду та сучасних тенденцій у сфері правової охорони інтелектуальної власності, здійснено аналіз цих джерел і підготовлено звіт за результатами цього аналізу.
На завершення свого виступу Людмила Цибенко зазначила, що аналіз стану охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності в перелічених країнах дав змогу запропонувати досить багато новацій для покращення системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.
За результатами засідання були визначені шляхи й напрями діяльності НЕР на перспективу. Члени науково-експортної ради зобов’язалися в найкоротші строки надати свої пропозиції щодо концептуальних засад внесення змін до Книги ІV Цивільного кодексу України.
Крім того, на засіданні НЕР було досягнуто домовленостей щодо тісної співпраці Державної служби та НДІ. Зокрема обговорювалася необхідність запланувати на 2013 рік проведення спільних заходів, пов’язаних з поширенням знань з питань інтелектуальної власності.
Теги: