Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В тюрмах та міліції продовжують катувати людей, – РЄ

0 106

6 листопада Європейський комітет Ради Європи з попередження тортур і жорстокого поводження оприлюднив щорічну доповідь про дотримання прав людини в місцях позбавлення волі. Автори повідомляють, що за рік ситуація в Україні в цій сфері не змінилася.

Інформацію про Україну уповноважені РЄ збирали, відвідуючи київське та харківське СІЗО, ізолятори тимчасового утримання та райвідділи міліції цих міст з 29 листопада по 6 грудня 2011 року.

Там також констатують, що ситуація в пенітенціарній системі України не покращується.

Координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман переконаний, що поширеність тортур в Україні пояснюється відсутністю громадського контролю за роботою пенітенціарних служб. На його думку, виправити ситуацію може введення системи національного превентивного механізму(НПР).

Водночас, у Лук’янівському СІЗО запевняють, що за останній рік у них не зафіксовано жодного випадку тортур. “Було зафіксовано близько трьох-чотирьох фактів застосування сили відносно затриманих. Але кожен випадок перевищення посадових повноважень перевіряється і спрямовується в прокуратуру”, – заявив начальник управління Державної пенітенціарної служби в Києві і Київській області Олександр Сайко.

На думку Гройсмана, умови утримання ув’язнених в Україні не покращуються через корупцію: “Умови у в’язницях погані, але за гроші, неофіційно, можна купити трохи кращі. Це ставить людей в залежність і примушує працювати не на державу, а на кишеню тюремної адміністрації”.

Водночас заступник начальника Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко завіряє, що умови утримання в місцях позбавлення волі постійно покращуються. “Наприклад, за останні півтора роки чисельність ув’язнених київського СІЗО скоротилася з 4300 чол. до 3200 при нормі – 2850 чол. Ми перевели деякі категорії ув’язнених із слідчих ізоляторів до установ виконання покарань. А в звіті, схоже, базувалися на суб’єктивних упереджених оцінках ув’язнених і колишніх засуджених”, – заявив Андрушко.

Теги:

тюрма, СІЗО, права людини

Джерело:

Комерсант-Україна

Автор

Залиште коментар