Уряд Азарова збільшує видатки на себе – попри кризу
Попри кризу та скорочення соціальних видатків, уряд України вирішив збільшити цього року фінансування свого апарату і утворив нові служби. Витрати на урядовців зростають разом із боргами держави.
Гранична чисельність співробітників секретаріату Кабінету Міністрів України зросла до 720 осіб, при цьому апарат Прем’єр-міністра Миколи Азарова збільшився до 52-х співробітників. Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, станом на початок листопада 2012 року гранична чисельність співробітників секретаріату Кабміну становила 650 осіб.
Збільшення кількості утримуваних коштом платників податків чиновників передбачається постановою Кабміну від 3 січня 2013 року, оприлюдненою на сайті українського уряду. Згідно з документом у структурі секретаріату уряду утворено три служби віце-прем’єрів та службу міністра Кабінету Міністрів. Водночас, поки немає інформації про те, якою буде чисельність апарату новоствореного міністерства доходів і зборів, яке очолив Олександр Клименко.
Також у документі, підписаному Азаровим, встановлено, що міністерство фінансів України повинно підготувати зміни до державного бюджету України на 2013 рік зі збільшення асигнувань на утримання працівників секретаріату уряду, виходячи із нової граничної чисельності.
Раніше, під час ухвалення парламентом минулого скликання головного фінансового документу країни, депутати Верховної Ради від опозиції критикували, що Кабмін “без зайвого розголосу” збільшив видатки на себе до 334,5 мільйонів гривень, публічно обіцяючи їх скоротити. Це цифра стала відомою після опублікування Закону “Про Державний бюджет України на 2013 рік” і не відповідала тій, яка була передбачена у проекті бюджету.
Торік на утримання Кабміну держбюджетом України передбачалось 294,5 мільйонів гривень.
Зростання витрати на урядовців відбувається на тлі економічної кризи і зростання боргів держави. Дефіцит державного бюджету 2013 року, як повідомляє “Інтерфакс-Україна” становитиме понад 50 мільярдів гривень, що майже на третину більше, ніж торік. Тим часом економіка країни близька до рецесії. За даними МВФ, у третьому кварталі 2012 року ВВП України скоротився на 1,3%, а промислове виробництво – на
4,2%. Якщо така тенденція буде підтверджена і підсумками четвертого кварталу, країна вперше з часів фінансової кризи 2008-2009 років опиниться у рецесії.
Теги: