Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Податки тиснуть на зарплату

0 117

На сьогоднішній день в Україні на зарплату тисне податок вагою 56%, тоді як у Німеччині – лише 30%, а у Швеції, країні із одними із найвищих податків у світі, – 46%.

Саме високі податки є однією із вагомих причин, яка заважає вітчизняним роботодавцям збільшувати населенню зарплати, заявила експерт аналітичного агентства Мамай-Інститут Марія Семікоз. “Але за свої податки шведи отримують реальний соцзахист і якісне медичне страхування”, – додала вона, пише “Кореспондент”.

Високий фіскальний тиск призводить до того, що кожне підвищення виплат працівникам влітає працедавцям у копієчку, оскільки значну частину доводиться переплачувати у вигляді податків до бюджету.

Ще однією із ключових причин бідності українських працівників є монополізація ринку. Для прикладу, лише дві структури (Миронівський хлібопродукт (ТМ “Наша ряба”) і комплекс “Агромас” (“Гаврилівські курчата”) контролюють більше 60% внутрішнього ринку виробництва м’яса птиці; 66% видобутку енергетичного вугілля – під ковпаком компанії ДТЕК. Таких прикладів у вітчизняній економіці більш, ніж достатньо.

У результаті, Україна ставить сумнівні рекорди з концентрації капіталу. Монополістам же не має сенсу платити своїм співробітникам більше, оскільки тим просто нікуди піти.

Нагадаємо, за словами експертів, на сьогодні більшості українців заробітків вистачає лише на їжу. Для того, щоб купити одяг, громадянам вже доводиться відкладати гроші, або позичати.

Теги:

Податковий кодекс України, оподаткування, зарплата

Джерело:

ТСН

Автор

Залиште коментар