II Всеукраїнський форум з цивільного права і процесу «Київська весна».
Адвокати сперечалися з приводу необхідності повернення повноважень ВСУ, скаржилися на неоднозначність судової практики і активно закликали один одного мирити сторони конфліктів.
Зокрема, адвокати схильні послідувати прикладу суддів відносно примирливих процедур. І Олег Чернобай, партнер ЮК «Чернобай, і партнери», і Ярослав Зейкан, старший партнер АТ «Зейкан, Попович, Голуб і партнери» відзначають: дуже рідко адвокати намагаються з’ясувати суть конфлікту. Адже якщо розібратися, то далеко не завжди потрібно звертатися до суду, суперечку можна вирішити на локальному рівні. А то потім трапляються трагікомічні ситуації, коли після судового процесу, що тривав більше року, представники сторін розуміють, що суперечка хоч і була виграна, але зовсім не так, як треба було би.. Тобто, по суті це була марна трата часу.
Може варто спростувати міф, що головним противником примирливих переговорів є адвокати, оскільки це позбавляє їх гонорарів? – резюмує О.Чернобай.
Також на форумі прозвучало, що в найближчому майбутньому очікуються певні новини оподаткування адвокатів. Міністр фінансів вже підписав наказ (документ на даний момент знаходиться на реєстрації в Мін’юсті), згідно якому:
– відомостті про отримані доходи потрібно буде вказувати за підсумками дня, а не кожен факт отримання доходів, як це передбач ено зараз;
– спрощена форма книги обліку — 9 граф обов’язкових до заповнення замість 12;
– книгу обліку можна вести також в електронній формі.
С.Наумов радить не забувати, що в декларації про доходи адвокатові потрібно вказувати не лише доходи від адвокатської діяльності, але і подарунки, отриманий спадок, доходи отримані від продажу нерухомості тощо.
Що ж до адвокатів, то вони не особливо задоволені існуючою податковою обстановкою.
На Форумі Зореслава Ромовськая відчитала адвокатів, кого заслужено, а кого в цілях профілактики, і роздала всім домашнє завдання – вивчити на дозвіллі рішення КСУ від 02.11.2004 про призначення м’якшого покарання.
Теги: