Влада України гальмує боротьбу з корупцією
Державна антикорупційна програма на 2011-2015 роки вартістю у понад 820 млн грн перебуває на межі зриву. Про це свідчить громадський моніторинг, проведений незалежними експертами, повідомляє інформаційна служба Transparency International Україна.
«За результатами моніторингу, стан виконання держпрограми є вкрай низьким, а середній бал успішності її впровадження становить 2,7 із 5 можливих. Тільки впродовж 2011-2012 рр. мало бути реалізовано 135 заходів антикорупційної держпрограми, яка є однією з найбільш вартісних державних програм», – йдеться у повідомленні.
Як свідчать дані, понад 95% всіх коштів має піти на такі заходи, як потреби МОЗ у введенні електронного обігу медичних форм, що не має прямого відношення до боротьби з корупцією.
Крім того, днями громадські експерти представили результати моніторингу на засіданні Комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Вони продемонстрували конкретні прорахунки влади у таких напрямках антикорупційної держпрограми як удосконалення системи використання державного майна та бюджетних коштів, запобігання тінізації економіки та зменшення адміністративного тиску на підприємців, зниження рівня корупції в правоохоронній, медичній, земельній, освітній, податковій, митній сферах тощо.
Раніше Transparency International повідомляло, лише до 16% кримінальних справ, порушених за фактом отримання хабара, закінчуються судовими вироками.
Згідно з результатами дослідження міжнародної аудиторської компанієї Ernst&Young, найбільш корумпованими країнами світу вважаються Колумбія, Україна та Бразилія.