Закон без гендерної дискримінації
«У ході експертизи Закон «Про вибори народних депутатів України» був підданий комплексному дослідженню на відповідність міжнародно-правовим актам з прав людини стосовно дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків…За підсумками текстуального аналізу статей Закону було встановлено, що вони не містять дискримінаційних норм за ознакою статі». – йдеться в повідомленні.
Так, законом не передбачено особливостей чи різниці у правах та можливостях за ознакою статі. У Законі використовуються терміни «громадяни України», «виборець», «народні депутати», «особа», «кандидати у депутати», «представник», «член виборчої комісії», «спостерігач», «іноземці та особи без громадянства» тощо.
Як відомо, Остаточний звіт Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ містить рекомендації, які запропоновані для розгляду органам влади України з метою подальшого вдосконалення виборчого процесу.
Зокрема, у розділі «Рекомендації» указаного звіту міститься окремий розділ, присвячений участі жінок у виборах та виборчому процесі, й зазначається про можливість провести гендерний аналіз всього законодавства та проектів нових законів з метою гармонізації відповідних законодавчих актів, включаючи закон про вибори, як передбачено у законі про рівність.
Проведення гендерної експертизи покладено на Міністерство юстиції законодавством України, а також актами Кабінету Міністрів.
Теги: