Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Раді розробляють новий законопроект “Про освіту”

0 96

У парламентському комітеті з питань науки і освіти розпочала діяльність робоча група з напрацювань положень нового законопроекту «Про освіту».

До складу робочої групи увійшли відомі експерти в галузі освіти, науковці та керівники вищих навчальних закладів, представники федерації роботодавців, органів студентського самоврядування, міністерств та відомств.

За словами голови комітету Лілії Гриневич, це закон має визначати основи законодавства про освіту, стати базовим і задавати напрямок розвитку національної системи освіти в цілому: від дошкільної до освіти впродовж життя.

«Ми повинні зробити цей закон людиноцентричним. Поставити в центр нього дитину – її розвиток і розширення потенціалу впродовж життя, а також вчителя і викладача – покращення їх соціального становища і мотивації до кваліфікаційного зростання», – заявила Гриневич.

Депутат розповіла, що в законопроекті буде здійснена «юридизація» конституційного права на освіту таким чином, щоб держава могла гарантувати право громадян на освіту в максимальному обсязі, залишаючись в межах доступних державних ресурсів.

Також будуть визначені види освіти, освітні рівні, передбачено визначення державної політики в галузі освіти, принципи управління у сфері освіти, повноваження органів влади у сфері освіти. Окремий розділ законопроекту буде присвячено академічним свободам, автономії навчального закладу. Законопроект також передбачає врегулювання системи ліцензування освітньої діяльності, внутрішнє і зовнішнє забезпечення якості освіти.

Як відомо, раніше на розгляд Верховної Ради було винесено три варіанти Закону “Про вищу освіту” – “ректорський” – Сергія Ківалова, Григорія Калетніка та Миколи Сороки, “опозиційний” – Арсенія Яценюка, Лілії Гриневич, Олега Тягнибока та ін., а також варіант, розроблений робочою групою під керівництвом ректора НТУУ “КПІ” Михайла Згуровського, написаний на основі варіанту, запропонованого раніше Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Студенти протестували проти ухвалення законопроекту від “регіоналів”: на думку молоді, документ обмежив би права студентів і сприяв самоуправству ректорів. Так, проект закону не гарантував стипендії успішним студентам, залишаючи рішення цього питання на совісті адміністрації вишів, не захищав від зростання вартості контракту протягом терміну  навчання та дозволяв  навчальним закладам відраховувати студентів “на свій розсуд”.

Теги:

право на освіту, освіта

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар