Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

10 кроків реформування Конституції України

0 127

Конституційна Асамблея конкретно взялася за оновлення Основного Закону України за рахунок розширення переліку статей, що входять до неї. Зокрема, готується не лише Концепція змін до Конституції, але й пропозиції щодо законопроектів із розвитку місцевого самоврядування та щодо вдосконалення системи судоустрою та правосуддя в Україні. Верховна Рада в цей же час  також прийняла за основу і в цілому постанову про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 98 Конституції України.

На думку заступник голови Конституційної Асамблеї Юрія Шемшученка, в рамках конституційної реформи Конституцію планують збільшити на 10 статей. У той же час він підкреслює, що нині до Основного Закону все ж не планується внесення радикальних змін. Експерт також акцентує увагу на тому, що зміни мають бути системними, але ніякої революції вони не передбачають. Відповідно корекція Конституції України повинна бути комплексною й передбачати модернізацію застарілих статей.

Він також розповів, що однією з найбільш дискусійних тем є удосконалення конституційного регулювання діяльності судової влади. Наприклад, суперечки виникають вже з назви відповідного розділу: згідно з проектом концепції нинішній розділ 8 «Правосуддя» змінить назву на «Судова влада» і буде сьомим за рахунком. Однак на недавньому засіданні Конституційної Асамблеї було відзначено, що такий підхід не кореспондується з назвою інших розділів.

Теги:

Конституція, Асамблея, реформа, статті

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар