Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законотворчий бізнес

0 81

Написання законів в Україні – досить вигідний бізнес. Частина депутатів нинішнього парламенту замовляє проекти цілком або поправки до деяких законів в адвокатських конторах, юрфірмах, чиновникам-юристам, помічникам колишніх депутатів і своїм же колегам-нардепам. Вартість таких послуг – від кількох тисяч гривень до $15 тис.

Як розповіло нам джерело у ВР, написанням законів на замовлення заробляють чиновники юридичного управління  ВР.

“Вам ніхто ніколи не назве їхніх прізвищ. Їх просто називають “писарі”. Для продажу використовують готові тексти з минулих скликань, які не зареєстровані або застрягли з різних причин. Їх допрацьовують і продають. Ціни на закони – такі ж, як ціни на дисертації на юридичні теми, які вважаються найдорожчими – $ 3-10 тис., залежно від теми “, – говорить джерело.

У самій Верховній Раді пропонують свої послуги помічники колишніх депутатів. У ВР кажуть, що досвідчені нардепи пишуть для “молодих” закони за гроші.

Закони пишуть і різноманітні центри законодавчих ініціатив, які працюють на грантах. Зокрема, закон про адмінпослуги підготував центр Ігоря Коліушка. У кулуарах ВР розповідають як про легенду про Василя Орленко, одному з помічників нардепа від Партії регіонів. Він – офіційно автор 35 законопроектів.

“Це просто унікум, який міг з сьогодні на завтра видати досить серйозний текст, отримуючи при цьому зарплату помічника і премії. Але його працю ніхто не крав, його прізвище звучить у проектах”, – розповідають в Раді.

Як повідомлялось, за перших півроку роботи Верховної Ради VII скликання депутати зареєстрували 1958 законодавчих ініціатив, з яких було прийнято лише 37 законів та постанов, а також 217 формальних нормативно-правових актів.

Теги:

закон, законотворчість, Верховна Рада України

Автор

Залиште коментар