Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чинник загрози

0 91

Українські громадяни сприймають міліцію як чинник загрози і не довіряють її діяльності. Про це заявив науковий консультант Центру імені Разумкова Микола Мельник під час круглого столу, присвяченого реформі МВС.

За словами Мельника, Центр Разумкова з 2001 року веде моніторинг рівня підтримки діяльності міліції в суспільстві. У жовтні 2001 року повну підтримку підтвердили 10% українців. Окремі заходи підтримували 31% громадян, не підтримували – 40%, тобто баланс підтримка-не підтримки був практично нульовим.

У 2005 році після приходу нової влади і міністра Юрія Луценка сумарний рівень повної і часткової підтримки склав 54,3%. Не підтримували міліцію 30% громадян.

Згідно з результатами останнього соціологічного дослідження, проведеного в липні 2013 року, повністю підтримують діяльність міліції 3,6%. Підтримують окремі заходи 23% громадян, не підтримують діяльність міліції 65% громадян.

“І ще одна соціологія: ми просили людей уявити собі ситуацію: вночі на безлюдній вулиці ви побачили міліціонера, як ви його сприймете: як гарантію безпеки або чинник загрози? У липні 2013 року лише 18% людей сказали, що це безпека, 38% – безумовна загроза”, – сказав Мірошник.

Експерт вважає, що причиною недовір’я українців до міліції є в першу чергу надмірне заполітизовування і відсутність ефективного цивільного контролю, у тому числі і парламентського.

Теги:

МВД, міліція

Автор

Залиште коментар