Прокуратуру врятує лише комплексна реформа
Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявляє, що лише комплексна реформа прокуратури шляхом прийняття нового закону дасть можливість вибудувати ту модель прокуратури, яка відповідає сучасному етапу розвитку нашої держави.
Про це він заявив на нараді з питань реформування органів прокуратури за участі прокурорів обласного рівня, їх заступників, керівників структурних підрозділів обласних прокуратур та Генпрокуратури 12 серпня, повідомили у Відділі зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.
Пшонка, зокрема, зазначив, що Україна взяла на себе зобов’язання перед Радою Європи щодо зміни ролі та функцій прокуратури ще у 1995 році. «І за цей час було здійснено низку заходів щодо реформування прокуратури. Зокрема у 2001 році під час «Малої судової реформи» прокуратуру позбавлено повноважень самостійно санкціонувати арешти та обшуки, здійснювати нагляд за законністю судових рішень, порушувати дисциплінарні провадження щодо суддів.
У 2003 році прокурорів позбавлено права нагляду за виконавчим провадженням. Починаючи з 1 липня 2007 року, до МВС передано слідство щодо злочинів проти особи (15 статей).
У минулому році разом з прийняттям нового КПК істотно скорочено категорію справ, підслідних органам прокуратури. Повноваження слідчих прокуратури щодо проведення досудових розслідувань стосовно певних суб’єктів і щодо військових злочинів залишено максимум на п’ять років», – нагадав генеральний прокурор.
Він також додав, що у вересні 2012 року змінами до Закону України «Про прокуратуру» суттєво обмежено повноваження прокурорів у некримінальній сфері. За словами генпрокурора, за весь цей час було підготовлено декілька проектів законів про прокуратуру, які мали на меті комплексну реформу, однак жоден з них не був в цілому схвалений Венеціанською комісією і не став предметом розгляду Верховної Ради. «Наразі, робочою групою, утвореною Президентом України, завершено підготовку проекту нового закону України «Про прокуратуру». Цей документ уже надіслано до Венеціанської комісії. І після висновків комісії проект закону має розглянути парламент, який і розставить крапки над «і» у цій тривалій дискусії», – сказав Пшонка.
Теги: