Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ідея про лотерейного монополіста

0 148

У парламенті зареєстровано законопроект, який пропонує зробити Ощадбанк єдиним організатором державних лотерей в Україні.

Ініціатором проекту №3161 виступив депутат Партії регіонів Андрій Пінчук. На його думку, це допоможе наповнити державний бюджет: всі кошти, отримані від проведення лотерей, запропоновано витратити на фінансування в державному бюджеті видатків соціального характеру, пише “КоммерсантЪ-Україна”.

При цьому 25% коштів обіцяють направити на погашення виплати компенсацій за знеціненими вкладами громадян в Ощадбанку СРСР.

Зараз лотереї можуть проводити будь-які компанії, які мають відповідну ліцензію. На українському ринку їх чотири: МСЛ, “Українська національна лотерея”, “Патріот”, а також Ощадбанк, який зараз не займається організацією лотерей.

Автор законопроекту незадоволений тим, що приватні оператори залучають громадян в азартні ігри під виглядом державних лотерей”.

“Монополія полягає в тому, що в Україні діятиме єдиний організатор державних лотерей в особі Ощадбанку, який є єдиною держустановою, що має досвід проведення лотерейної діяльності протягом багатьох років і розгалужену мережу розповсюдження лотерей”, – йдеться в пояснювальній записці.

Варто відзначити, що монополію запропоновано створити на великому ринку. Обсяг реалізації лотерейних квитків у 2012 році збільшився майже в 2,5 рази – до 4,1 млрд грн. Доходи МСЛ склали 2,1 млрд грн, “Патріота” – 1,7 млрд грн, “Української національної лотереї” – 280 млн грн.

Учасники ринку, зі свого боку, вважають, що прийняття закону загрожує Ощадбанку підвищеними ризиками.

“Ця ідея не нова, таких спроб було кілька, але всі вони закінчувалися на рівні проектів. У світі є моделі, коли банки мають стосунок до лотерей, але ніде вони не проводять їх самостійно. В Ощадбанку є така ліцензія, але з 2000 року він не проводить ігри. Таке заняття не властиво банкам і несе великі ризики. Це специфічний, дуже витратний бізнес. Можливо, ця ініціатива має політичне підґрунтя або спрямована з метою шантажу діючих операторів”, – припустив почесний президент юридичної компанії Jurimex, колишній віце-президент МСЛ Данило Гетманцев.

Нагадаємо, згідно з законом про держлотереї, який востаннє оновлювався у вересні 2012 року (тоді Рада намагалася заборонити всі лотереї, крім державних, але президент наклав на це вето), дозвіл на цей вид діяльності видається оператору, що працює на ринку не менше 10 років, має мережу розповсюдження у всіх регіонах країни і відповідну систему обліку.

Джерело:

Дзеркало тижня

Автор

Залиште коментар