Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МВС зафіксувало дворазове зростання шахрайств в інтернеті

0 124

За 6 місяців поточного року виявлено близько 2 тис. випадків шахрайства в мережі інтернет. Це майже стільки ж, скільки було зафіксовано за весь 2012 рік. Про це в ефірі телеканалу Tonis розповів начальник відділу з боротьби зі злочинами у сфері електронної комерції Управління з боротьби з кіберзлочинністю МВС України Олег Заворотній.

За його словами, в Україні найбільш актуальні дві шахрайські схеми: продаж товарів через мережу зі 100-відсотковою передоплатою і не надання таких послуг, а також фінансові піраміди. “Піраміди – найбільш соціально небезпечний вид шахрайства, оскільки він пов’язаний з великою кількістю потерпілих і зі значними сумами збитків. За статистикою, вкладникам повертається до 40% коштів, але кожен потерпілий сподівається на повернення 100%”, – прокоментував Олег Заворотній.

При цьому він зазначив, що в Україні ще немає закону, що забороняє діяльність фінансових пірамід. “Це майнові злочини. І відсутність заяви від потерпілого не дозволяє розпочати кримінальне провадження. Тобто справу порушать тільки після звернень постраждалих до міліції, після того, як піраміда розвалилася”, – пояснив він.

Тим не менш, за його словами, у правоохоронних органів є ефективні механізми протидії інтернет-шахрайству. “У червні поточного року МВС проводило операцію під умовною назвою “Трікстер”, тобто – шахрай у мережі. Вона показала, що активізація зусиль, спрямованих безпосередньо на протидію такому виду шахрайства, приносить свої плоди. Всього лише за місяць ми зареєстрували 593 заяви за фактом вчинення шахрайства і встановили 112 осіб – злочинців, які їх здійснювали”, – зазначив представник МВС.

На його думку, поки у країні розробляється відповідна законодавча база, безпека інтернет-користувачів значою мірою залежить від них самих. Олег Заворотній зазначив, що у гонитві за дешевизною та отриманням надприбутків громадяни часто забувають про власну безпеку. “Мають насторожувати відсутність на сайті фактичної адреси розміщення суб’єкта господарської діяльності, вимоги надати за товар або послугу 100-відсоткову передоплату з використанням небанківських платіжних систем (таких як електронні гроші), занижена вартість товарів, а також використання соціальних мереж для їхнього продажу”, — повідомив представник МВС.

Автор

Залиште коментар