Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄСПЛ став на бік важкохворої ув’язненої

0 117

Голова Жовтневого районного суду Полтави Струков Олександр не призначив медичну допомогу жінці-ув’язненій з важким онкозахворюванням. Про це йдеться у заяві Української гельсінської спілки. „Жінка-ув’язнена з важким онкозахворюванням ледь не померла через байдужість українського судді. Вона потребувала термінової медичної допомоги, яку адміністрація СІЗО не здатна була забезпечити. Суддя призначити таку допомогу не схотів”, – йдеться у повідомленні.

Слід зазначити, що до судді Струкова (голови районного суду в Полтаві) з клопотанням перевезти жінку до спеціалізованого лікувального закладу зверталися як адвокат, так і адміністрація СІЗО.

Та Струков не побачив проблем у тому, що жінці поставили діагноз – злоякісна пухлина. Не переконало його і те, що вона кілька разів втрачала свідомість під час засідань. Що хвороба також супроводжувалась ускладненням роботи серцево-судинної системи. Лікарі, адвокат, адміністрація СІЗО наполягали – потрібне хірургічне лікування, бо пацієнтка може померти.

Змінило ситуацію лише термінове звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яке підготував керівник юридичної приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Левицький.

На відміну від українського колеги, ЄСПЛ зобов’язав негайно перевести жінку до лікарні та забезпечити належний догляд за нею. Вказівка була терміново виконана, хвора отримала допомогу і її було госпіталізовано до спеціальної медичної установи.

Як повідомлялось, з 2005 року в Україні в слідчих ізоляторах померло 1350 людей.

Джерело:

Українська Гельсінська спілка

Автор

Залиште коментар