Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄСПЛ підтримав рішення українських судів

0 149

Європейський суд з прав людини не задовольнив позов сина колишнього динамівця, який грав у “Матчі смерті” 1942 року між командами України та німецького Люфтваффе. ЄСПЛ вважає, що “Комсомольській правді” не потрібно виправляти подану інформацію про те, що деякі гравці ФК “Динамо Київ” були колабораціоністами та співпрацювали із Гестапо. Це, однак, не є остаточне рішення.

За неостаточним рішенням ЄСПЛ у справі “Путістін проти України” визнано, що порушення Статті 8 (право на повагу до приватного життя) не було.

Владлен Путістін, син колишнього динамівця Михайла Путістіна, поскаржився на те, що у квітні 2001 року газета “Комсомольська правда” опублікувала статтю під заголовком “Правда про “Матч смерті”. Там був процитований продюсер фільму, який сказав стосовно легендарного матчу, що деякі гравці ФК “Динамо Київ” “були колабораціоністами та співпрацювали із Гестапо”. Ім’я Михайла Путістіна згадується під фото, однак у списку страчених після матчу футболістів його немає. Чоловік 1934 року народження переконаний, що це підриває репутацію його батька та його самого. При цьому українські суди не задовольнили скаргу чоловіка щодо спростування цієї інформації у газеті, оскільки за рішеннями суддів він безпосередньо не постраждав від змісту публікації, а ім’я його батька у тексті та на підписі фото не згадувалося.

Таким чином ЄСПЛ визнав, що “репутація померлого члена родини може вплинути на життя інших членів сім’ї, у разі якщо був тісний зв’язок між постраждалою особою та загальною репутацією членів родини”, — йдеться у тексті рішення суду.

При цьому Європейський суд, так само як і українські суди, стверджує, що “Владлен Путістін напряму не постраждав від тексту публікації, оскільки у цитаті сказано, що деякі футболісти співпрацювали із Гестапо, але жоден з підписів під фото, або текстова інформація не стверджує, що це був саме Михайло Путістін”.

Джерело:

УНН

Автор

Залиште коментар