Україна — найгірша в Європі за рівнем корупції
Україна цього року зберегла за собою 144-те зі 177 місць у рейтингу країн за індексом сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index), складеному Transparency International. Це найгірший показник серед країн Європи.
Так, Росія займає 127-ме місце, Білорусь — 123-тє, Молдова — 102-ге, Польща — 38-ме. Україна ж ділить свою позицію з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральноафриканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю, пише «КоммерсантЪ-Украина».
Аналітики Transparency International знизили загальну оцінку рівня корумпованості України за рік з 26 до 25 балів за 100-бальною системою. При цьому не виключається, що країна, яка стабільно залишається в групі «підвищеного ризику», в наступному може погіршити свій показник.
За параметром політичної та фінансової корупції Україна опустилася на 10 пунктів. Основні проблеми ділових кіл — монополізація бізнесу, неможливість довгострокового планування бізнесу, а також його окупація державними корупціонерами.
Політика української влади у сфері регулювання бізнесу в звіті оцінюється вкрай невисоко. Зокрема, процедури отримання дозволів на ведення бізнесу корумпуються все більше, процвітає хабарництво при взаємодії з держорганами тощо.
Зазначимо, що згідно глобальному огляду конкурентоспроможності, складеному Всесвітнім економічним форумом, Україна за рік впала на 11 позицій, зайнявши 84-те місце зі 148. Водночас у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business (розраховується Світовим банком та IFC) наша країна була названа лідером за обсягом проведених реформ — її рейтинг піднявся на 25 позицій, до 112-го місця. При цьому в СБ пояснюють, що їх дослідження базується на аналізі законодавчих змін і не враховує реальну практику імплементації та застосування норм.