Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перспективи довгобудів

0 125

У парламенті зареєстровано проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо додаткового джерела фінансування робіт з добудови об’єктів незавершеного будівництва) (реєстраційний № 4714 ), поданий народним депутатом С. Фаєрмаком.

Як повідомляється в пояснювальній записці до документа, він спрямований на розширення джерел фінансування робіт, пов’язаних з добудовою об’єктів незавершеного будівництва, зменшення кількості «довгобудів» і поліпшення ситуації на ринку житла України.

Так, документом вводиться норма, яка розширює напрямки цільового використання коштів, які вносяться замовниками нового будівництва у вигляді пайової участі в розвитку міської інфраструктури. Зокрема, після прийняття нового закону такі кошти, в тому числі, зможуть направлятися на добудову об’єктів незавершеного будівництва.

Згідно з даними Державної служби статистики, станом на початок квітня поточного року в Україні було зафіксовано 16,4 тис. будівель і споруд, що відносяться до об’єктів незавершеного будівництва.

Лідерами за кількістю довгобудів серед регіонів є Донецька (7,7% від загальної кількості), Харківська ( 5,8 %), Львівська області, а також Севастополь (1,8 %) та Рівненська область ( 1,8 %). При цьому із зазначеної кількості об’єктів на 10,1 тис. (61,5 %) будівельні роботи були законсервовані або припинені, а на 6,3 тис. об’єктів (38,5 %) такі роботи велися.

Показово, що кількість споруд та будівель з законсервованим або призупиненим будівництвом перевищувала кількість об’єктів, на яких здійснювалися будівельні роботи, в 21 регіоні України.

Джерело:

svdevelopment

Автор

Залиште коментар