Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суддя Януковича повернувся до Конституційного суду

0 124

Овчаренко був звільнений з посади голови Конституційного суду постановою ВР “Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді” від 24 лютого 2014 року № 775-VII. Разом з ним КСУ покинули судді: Анатолій Головін, Михайло Колос, Марія Маркуш, Олександр Пасенюк.

Колишній голова КСУ мотивує свій позов недотриманням процедур, яких повинні дотримуватися під час звільнення судді КСУ за порушення присяги.

В’ячеслава Овчаренка пов’язує з Віктором Януковичем давнє знайомство. У Межигір’ї навіть знайшли проектну документацію на будинок Овчаренка.

На початку 80-х обидва працювали на виробничому об’єднанні “Орджонікідзевугілля”: Янукович на посаді директора автобази, Овчаренко – юристом. У 2002 році В’ячеслав Овчаренко очолював Єнакіївський міськсуд. Саме при ньому були загублені кримінальні справи щодо засудження Януковича.

У серпні 2006 року Верховною Радою України Овчаренко призначений суддею КСУ. Через сім років – 18 липня 2013 року В’ячеслав Овчаренко став головою КСУ.

Важливу роль зіграв Овчаренко у 2010 році. Він був одним із тих суддів КСУ, які визнали неконституційною політичну реформу 2004 року. У результаті скасування поправок, наділили Януковича широкими повноваженнями.

“Повернення цього персонажа до Конституційного суду – це плювок в обличчя громадськості та Майдану, – прокоментував активіст реанімаційному пакету реформ Олександр Білоус.

“По-перше, процедура звільнення за порушення присяги передбачена регламентом Конституційного Суду України, який сам суд й ухвалив. Верховна Рада не зобов’язана його виконувати, і ухвалила свій акт, в якому встановила факт порушення присяги суддями Конституційного Суду України. Таке рішення є політичним і значить лише те, що судді хочуть повернути попередню владу”, – додав він.

Автор

Залиште коментар